Cestovné a iné príhody

17. november 2013, 18:32

🚎 ***Iba ďalší najhorší deň môjho života so zmysluplným riešením zhrnutý v dobrých a zlých správach. Alebo ako milujem košickú MHD.*** 🚎

 • Dobrá správa: Stihla som vlak.
 • Zlá správa: Bol natrieskaný, dvakrát ma vyhodili z môjho miesta mamičky s deťmi a meškal.
 • Dobrá správa: Konečne som došla do Košíc.
 • Zlá správa: Je odporná hnusná kosti žerúca zima a spoj mi ide o sto rokov.
 • Dobrá správa: Konečne prišiel bus a nastúpila som.
 • Zlá správa: Je narvatý ako semiačka v slnečnici. Prvý terminál nefungoval a kým som sa predrela k druhému a poposúvala k nemu kartu cez pol autobusu, už sa aktualizoval a nefungoval ani druhý.
 • Dobrá správa: Zatlačili ma tak, že ma vtlačili na miesto a aspoň som sedela. Reku, kliknem si na ďalšej zastávke. Veď za tri roky, čo som v Košiciach ma kontroloval revízor dvakrát, isto teraz nepríde.
 • Zlá správa: Keď sa na ďalšej zastávke dostala moja karta k terminálu, už nefungoval, lebo ho zablokoval revízor.
 • Dobrá správa: Mám asi tucet milých svedkov.
 • Zlá správa: Zo skúsenosti je to revízorom jedno.
 • Dobrá správa: Nestihol ma skontrolovať do ďalšej zastávky, a tak som ušla a vystúpila.
 • Zlá správa: Ocitla som sa ďaleko od cieľa so stokilovým kufrom, notebookom, najbližším spojom o sto rokov, 12 centami v peňaženke a plným mechúrom.
 • Dobrá správa: Konečne som sa dotrepala na izbu a otváram si pivo, aj keď mám veľa roboty a nechcela som dnes ani glga.
 • Zlá správa: Pivo ma nechce, strieka po mne a tečie mi cez nos.
 • Dobrá správa: Je mi to jedno, utieram dlážku s pocitom, že aj cez nos sa možno opijem.

31. január 2017, 11:23

Dnešná úsmevná príhoda: v tatranskej električke si ku mne prisadli dvaja dôchodcovia, a tak sme sa pustili do reči (mám šťastie na ukecaných ľudí vo vlaku). Reč bola aj o dnešných mladých ľuďoch a o tom, aké majú možnosti. Ujo mi rozprával o svojej vnučke, ktorá veľa cestuje. A nakoniec povedal: “Ona aj do Španielska chodila, robila tlmič.” A ten druhý dodal: “Áno, áno, prekladač.”  😀 Pre toto chodím rada vlakom. A ešte preto, že nemám auto  😀

19. september 2017, 11:20

Po dlhšom čase dnes opäť cestujem za príspevkom vlakom. Už ranný vlak zo Spišskej mal cez 20 min meškanie a ja som sa bála, že nestihnem prestup v Kysaku. Tu som zas skoro zabudla vystúpiť. Čakám vlak do Prešova, čakám, meškanie nevyhlásili, vlak neprišiel, dokonca aj z tabule zmizol. Potom vyhlásili 15 min meškanie a keď uplynuli, rovno ďalšiu polhodinu. Medzitým dôchodca kupoval perníkové srdiečko pre manželku, zanadával si, že za to mohol mať pivo a ploskačku, a potom začal robiť kliky. Nuž, tento deň začína zaujímavo.

8. október 2017, 17:20

🚎 *** Kto nemá v hlave, má v pätách ***  🚎

Vždy som bola vzorný cestujúci. Keď som sa vybrala do neznámych krajov autobusom, naštudovala som si trasu, pozrela si zastávky a cestou ich odpočítavala. Niekedy som si zapla v mobile GPS a sledovala trasu, aby som náhodou neprešvihla svoju zastávku. Inokedy som poprosila pána šoféra, aby ma upozornil, keď budeme na mieste. Niekedy mohol meškať a ja som nechcela zmeškať svoju stanicu. Sedávala som na pravej strane, takže pri pohľade z okna som si užívala nielen ubiehajúcu krajinu, ale sledovala som aj značky obcí a miest, takže som vedela kde som.
Asi dva týždne dozadu som v Prešove utekala z rozhovoru a ponáhľala sa na vlak. Povedali mi, že všetky okrem jednej linky idú mojim smerom. Dobehla som na zastávku a nestihla som si ani všimnúť číslo autobusu. Hovorím si, aká by to bola pravdepodobnosť, žeby som sa zle odviezla. No pre mňa zjavne 100 percentná. Odviezlo ma to niekde do chmár, a hoci som vystúpila na najbližšej zastávke, aj tak bola ďaleko. Zúfalo som prebehla na druhú stranu cesty, samozrejme, najbližší autobus mojím smerom šiel o hodinu. A tak som si to musela vyšliapať pešo. Kým by prišiel taxík, na ktorý som aj tak nemala číslo (a zjavne ani peniaze, inak by som šla autom  :D), to by som aj dobehla.
Pred pár dňami som sa začítala pri čakaní na autobus v Spišskej Novej Vsi do nejakého článku. Tak ma šokoval svojím šokujúcim titulkom, že som nastúpila, kúpila si u šoféra lístok a až keď zabočil tam, kde mal ísť rovno, som zase zistila, že som zle nasadla. Nuž, zjavne aj zo zastávok, kde autobusy chodia raz za hodinu, chodia dva rôzne autobusy v jednu minútu.
A tak sa na tom smejem, lebo zas som sa ocitla na mieste, odkiaľ žiadny spoj nešiel mojím smerom a musela som vo vetre bojovať so svojou pešou cestou späť.
Konečne som na vlastnej koži pocítila, že príslovie “Kto nemá v hlave, má v pätách” platí.Nabudúce si už dám pozor a dvihnem hlavu od svojho smartfónu  😂

 11. október 2017, 8:32 

🚎***Niet nad to si ráno zašprintovať*** 🚎

Dobrá správa: na zastávku autobusu som prišla včas a dokonca aj lístok som si stihla kúpiť.
Zlá správa: autobus meškal 10 minút.
Dobrá správa: šla som na skorší autobus, takže vlak by som mala v pohode stihnúť.
Zlá správa: uz 10 minút stojíme na kruháči, doprava kolabuje, autá sa ani nehýbu.
Dobrá správa: pohli sme sa.
Zlá správa: do odchodu vlaku mám 5 minút.
Dobrá správa: lístok na vlak si kupujem na mobile cez internet.
Zlá správa: na stanicu prichádzame minútu pred odchodom vlaku.
Dobrá správa: nie som jediná, ktorá šprintuje na nástupište. Vlak stíham na sekundu presne.
Zlá správa: nevládzem dýchať, horia mi pľúca a tečie mi soplík.
Dobrá správa: vlak sa pohýňa, zrejme stihnem aj ďalší prestup!  😀

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Website Built with WordPress.com.

Up ↑

%d blogerom sa páči toto: