Vlakotúra

vlakotúra po východe

Rozhlasový blog Vlakotúra po východe ponúka nový pohľad na krásy východného Slovenska. Turistické možnosti, zabudnuté zákutia prírody, technické a historické pamiatky, remeselníci alebo jednoducho talentovaní ľudia z nášho regiónu. O tom všetkom sa dozvedám prostredníctvom svojho cestovania vlakom po východnom Slovensku.

Zažite atmosféru cestovania, počas ktorej budete vnímať svoj kraj iným pohľadom. Čaro malých staníc, dediniek, zabudnutých krajov, neobjavených ľudí a obyčajných príbehov. Niekedy stačí len zobrať spacák a ísť. A ak vám to z rôznych dôvodov nevychádza – cestovať môžete aspoň so mnou v rozhlasových potulkách.

Vlakotúra po východe vyhrala vo svojej kategórii 1. miesto 24. ročníka autorskej súťaže novinárov východoslovenského regiónu za rok 2018, ktorú organizoval Slovenský syndikát novinárov a Literárny fond.

Zopár viet zo zápiskov odbornej poroty:
1. miesto: Miroslava SLEJZÁKOVÁ (RTVS/Rádio Regina)
Za nevšedný a povedzme aj z pohľadu formovania životného štýlu Východniarov mimoriadne prínosný cyklus Vlakotúra po východe (47 epizód v roku 2018). Autentické a na zvukové nuansy bohaté cesty po východnom Slovensku s inšpiratívnou sprievodkyňou. Poslucháčom vierohodne sprostredkúva čaro a atmosféru putovania za neobjavenými ľuďmi i do takmer zabudnutých končín nášho regiónu.

V roku 2021 vysielané každú poslednú sobotu v mesiaci o 10:10 na Rádiu Regina Východ. Archív Vlakotúr si môžete pozrieť TU.

Website Built with WordPress.com.

Up ↑

%d blogerom sa páči toto: