Vitajte!

Srdečne Vás vítam na mojej novej stránke!
Už od mala som bola neposedná. Priťahovali ma hory, lesy, záhadné miesta, historické pamiatky, ale aj obyčajné veci, ktoré sa na prvý pohľad nejavili ničím výnimočné. Slovensko je rozprávková krajina, popretkávaná tajomstvami, ktoré čakajú len na to, aby sme ich objavili.

Volám sa Miroslava Vaníková (rod. Slejzáková), vyštudovala som masmediálne štúdia na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a už niekoľko rokov pracujem v mediálnej sfére.

IMG_20160902_084423Keď som začala pracovať pred pár rokmi ako externá redaktorka pre Rádio Regina Východ, myslela som si, že svoje okolie dôverne poznám a nemá ma čo prekvapiť. Ako veľmi som sa mýlila. Skutočné objavovanie sa ešte len začalo. Za tých niekoľko rokov som spoznala nespočetne veľa nádherných zákutí v prírode, čarovných, no neznámych pamiatok, kaštieľov, hradov (Áno, aj hradov! Predstavte si, že len na východnom Slovensku ich v minulosti bolo vyše 100!) a hlavne mnoho neuveriteľne talentovaných a zručných ľudí.

Regina mi dala, ako sa hovorí, voľnú ruku aj nohu. Behala som po horách, lozila po jaskyniach, objavovala neznáme a čo je najdôležitejšie (aspoň pre mňa), dala priestor všetkému. Nemusela som nahrávať príspevky o predpísaných veciach, ani o tom, čo je teraz in. Dali mi možnosť sprostredkovať tisícom poslucháčov to, na čo v komerčných rádiách nikdy nie je dostatok času.

Prečo som sa však rozhodla založiť si blog?

Rozhlas je jedinečný v tom, že celý obsah, ktorý vysiela do éteru, je zachytiteľný jedine akusticky. To je však aj jeho najväčšou nevýhodou. Pretože narozdiel od písaného textu, sa k nemu poslucháč nemôže opätovne vrátiť. Odznie raz a je preč.

markušovský hradA tak som skúšala písať pre viaceré vydavateľstvá. Aj keď som si možno mohla zvoliť témy, aké som chcela, stále to bolo pod veľkým ukazovákom, ktorý mi prikazoval písať tak, či onak, pchať výkričníky do titulkov a zo všetkého urobiť šokujúce (a veľmi často zveličené) informácie. Klamlivé nadpisy a zavádzanie čitateľov… A zárobok asi taký, že máte tak akurát na žuvačky.

Teraz síce nebudem mať asi ani na žuvačky, ale s hrdosťou sa môžem podpísať pod svoje príspevky s tým, že prezentujem to, čo cítim. Nerobím to pre peniaze. Robím to pre to, že ma to baví. Pretože na svojich cestách zažívam nádherné momenty, spoznávam krásy našej histórie, nazerám do nesprístupnených objektov a hlavne spoznávam ľudí.

A o to všetko by som sa chcela podeliť aj s vami. Dúfam, že v mojich článkoch nájdete v budúcnosti aspoň trošku inšpirácie a možno, že vás motivujú vytiahnuť päty z domu a pozrieť sa na tajomstvá, ktoré sú ukryté všade okolo nás. Lebo ak si z toho odnesie niečo čo i len jeden človek, má to zmysel.

Ak ste sa dočítali až sem, veľmi pekne vám ďakujem a dúfam, že sa čoskoro stretneme pri ďalších článkoch 🙂

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Website Built with WordPress.com.

Up ↑

%d blogerom sa páči toto: